A munkavállalók munkahelyét a lélegeztetőgépek veszik el
A vállalatnak több millió, alvási apnoe kezelésére használt lélegeztetőgépet kellett visszahívnia. Ennek oka az ezekben az eszközökben használt hab volt. A vállalat attól tart, hogy ez mérgező lehet a betegek számára. Az eredetileg tavaly októberben tervezett elbocsátások a munkaerő mindössze 5%-át, azaz 4000 alkalmazottat érintettek, de ez a szám most további 2000 álláshellyel nőtt.
"A Phillips nem használja ki teljes mértékben az erős piaci pozíciójában rejlő lehetőségeket, mivel jelenleg számos jelentős működési kihívással néz szembe" - mondta Roy Jacobs, a vállalat vezérigazgatója. Úgy véli, hogy egy ilyen racionalizált szervezet nagyobb biztonságot és minőségi szolgáltatást nyújt a betegeknek. A vállalat az elkövetkező hónapokban az ellátási lánc megbízhatóságának javítását is tervezi.
A Philips teljesítménye az elmúlt 5 évben (Forrás: Google) *
A 2022-es év problémás volt
A vállalat 651 millió eurós EBITA nyereséget jelentett 2022 utolsó három hónapjára vonatkozóan. Az előző év azonos időszakában ez az összeg 647 millió euró volt. A vállalat elemzői 428 millió euróra történő profitcsökkenést prognosztizáltak. A 2022-es év a Philipsnek problémákat okozott az alkatrészhiány miatt, ami szerencsére az utolsó három hónapban enyhült, és a vállalat három százalékos forgalomnövekedést könyvelhetett el. A 2022-es teljes évre vonatkozóan azonban az alkatrészhiány 3%-os visszaesést okozott. A Philips szerint a beszállítói piac ezért továbbra is kihívást jelent, és csak nagyon lassan fog javulni.
Más nagy technológiai vállalatok, például a Meta, a Microsoft és az Amazon is tömeges elbocsátásokat tervez. A csökkenő eladások és a mesterséges intelligencia növekvő használata mellett a világjárvány idején a magas munkaerő-kínálatot is okként említik. Ezek az intézkedések minden esetben a nyereségesség növelését célozzák, és a vállalatok általában a helyes irányba tett lépésnek tekintik őket.