A Volvo csatlakozik az autógyártókhoz a Superchargerekkel
A Volvo,svéd autógyártó, megállapodást kötött a Teslával a Supercharger-hálózatának használatáról az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban. A vállalat az első európai autógyártó, amely ezt a lépést megtette és ezáltal csatlakozott a Fordhoz, a General Motorshoz és a Rivianhoz, amelyek a Tesla töltőihez igazított kialakítással rendelkeznek. A Volvo egy adaptert is biztosít majd a CSS kombinált töltési módszert használó sofőrök számára. A Supercharger-hálózat egyre népszerűbb, az Energiaügyi Minisztérium szerint az Egyesült Államokban rendelkezésre álló gyorstöltők mintegy 60%-át teszi ki. Ráadásul a Superchargerek amerikai elterjedésének felgyorsítására a kormány 7,5 milliárd dollárt ajánl fel, ami remek hír az elektromos járművek gyártóinak, hiszen egyre stabilabb környezetet teremtenek az ágazatuk számára.
A kormányok egy hatalmas töltőhálózattal rendelkező jövőért dolgoznak
Washington állam azt tervezi, hogy szövetségi finanszírozásból előírja az elektromos autók töltésével foglalkozó vállalatok számára a Tesla-csatlakozó használatát. Ez Texas példáját követi, amely támogatja Elon Muskot az észak-amerikai töltési szabvány (NACS) nemzeti technológiaként való bevezetésének ötletével. Ezzel a lépéssel eltértek Biden elnök elképzelésétől a kombinált CSS-számítási módszer széleskörű használatáról. Tonia Buell, Washington állam Közlekedési Minisztériumának alternatív üzemanyagokkal foglalkozó programjának vezetője hangsúlyozza, hogy a lehető legtöbb elektromos jármű márkához és modellhez kell alkalmazkodni. Washington nyomást akar gyakorolni más államokra, hogy hasonló irányelvet fogadjanak el az elektromos járművek közös töltésének kérdésében. A National Renewable Energy Laboratory (NREL) szerint az Egyesült Államok 2030-ra 1,2 millió nyilvános töltőből álló hálózatot hozhat létre. Ami a Biden-kormányzat által kitűzött célt illeti, miszerint 2030-ra működőképes töltőhálózatot kell kiépíteni, a küszöbérték mindössze félmillió készüléknél van. Az erre a célra szánt állami és magánberuházásokat 33-55 milliárd USD-ra becsülik. A Fehér Ház szerint a Tesla-szabvány szerinti csatlakozókat használó, valamint az amerikai töltési szabványhoz (CCS) csatlakozó töltőállomások több milliárd USD értékű szövetségi támogatásra lesznek jogosultak.
A Tesla részvények teljesítménye az elmúlt öt évben. (Forrás Google)*
Az év során a Tesla részvényei több mint 131%-kal emelkedtek, ami jelentős emelkedés a tavalyi -65,03%-os teljesítményhez képest. Pozitív növekedését elsősorban a közös töltők kialakításáról és a Supercharger hálózat használatáról szóló megállapodások, a kínai piachoz való könnyebb hozzáférés, valamint az a tény segítette elő, hogy a Model Y idén a világ legkelendőbb elektromos járműve*. A következő hónapokban a Tesla kilátásai fényesek, mivel több autógyártó is csatlakozhat a szupertöltő-hálózatát használó csoporthoz[1].
A kínai eladások felülmúlják a várakozásokat
Az elemzők arra számítanak, hogy a Tesla újabb rekord negyedévet zár majd a kínai eladások terén, és felülmúlja a hazai autógyártók versenyét. Áprilistól júniusig a kínai eladások elérhetik a 155 ezer járművet, ami 13%-os növekedést jelent az előző negyedévhez képest. Az összes eladott darabszám 448 000 körül lehet. A Tesla versenytársai, mint például a BYD, az országszerte kiépített kereskedői hálózatnak köszönhetően előnyben vannak vele szemben, így a Teslának a jövőben a saját fiókjainak bővítésére kell koncentrálnia a kisebb városokban, hiszen Kína a vállalat második legnagyobb piaca. A növekvő eladási tendencia támogatása érdekében a Tesla a Model 3 és Model Y járművek továbbfejlesztett változatainak piacra dobását tervezi, és együttműködik a kormánnyal, hogy önvezető autóját bevezesse a kínai piacra. Emellett a sanghaji üzem elérte az évi több mint 1 millió darabos gyártási kapacitást, ami kedvező alapot biztosít ahhoz, hogy jobban teljesítsen a kínai régióban.
* A múltbeli teljesítmény nem garancia a jövőbeli eredményekre
[1] A jövőre vonatkozó kijelentések feltételezéseken és jelenlegi várakozásokon alapulnak, amelyek pontatlanok lehetnek, illetve a jelenlegi gazdasági környezeten, amely változhat. Az ilyen kijelentések nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. Olyan kockázatokkal és egyéb bizonytalanságokkal járnak, amelyeket nehéz előre jelezni. Az eredmények lényegesen eltérhetnek a jövőre vonatkozó kijelentésekben kifejezett vagy feltételezett eredményektől.